Message Push (1.0.0) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Description
de: Beschreibung

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: None
de: Keine

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Field
de: Feld

en: Label
de: Beschriftung

en: Flag
de: Kennzeichnung

en: Machine name
de: Systemname

en: Message template
de: Nachrichtenvorlage

en: Message Template
de: Nachrichtenvorlage

en: Provides all the notifications that need to be pushed.
de: Stellt alle Benachrichtigungen zur Verfügung, die verschickt werden müssen.
