Message Push (1.0.0) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Message
hi: संदेश

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: UUID
hi: युयुआइङी
