Message UI (8.x-1.0-beta1) - en to pl translation catalogue (26 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Email address
pl: Adres e-mail

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Language
pl: Język

en: Edit
pl: Edytuj

en: Message
pl: Wiadomość

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Update
pl: Aktualizuj

en: View
pl: Widok

en: Create
pl: Utwórz

en: Anonymous
pl: Anonim

en: @type: updated %title.
pl: @type: zaktualizowano %title.

en: @type: added %title.
pl: @type: dodano %title.

en: Field settings
pl: Ustawienia pola

en: Text to display
pl: Tekst do wyświetlenia

en: Message Content
pl: Treść wiadomości

en: Send Message
pl: Wyślij wiadomość

en: @type %title has been created.
pl: Wpis %title (@type) został dodany.

en: @type %title has been updated.
pl: Wpis %title (@type) został zaktualizowany.

en: Processed @current out of @total.
pl: Ukończono @current z @total.

en: By @name on @date
pl: Przez @name w @date

en: By @name
pl: Przez @name

en: Contextual links
pl: Odnośniki kontekstowe

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
pl[0]: Czy na pewno chcesz usunąć ten element?
pl[1]: Czy na pewno chcesz usunąć te elementy?
pl[2]: Czy na pewno chcesz usunąć te elementy?

en: The aliased path to this content.
pl: Ścieżka aliasu do tej zawartości.
