Message UI (8.x-1.0-beta3) - en to fa translation catalogue (24 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Cancel
fa: لغو

en: Language
fa: زبان

en: Edit
fa: ویرایش

en: Message
fa: پیغام

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: View
fa: مشاهده

en: Create
fa: ایجاد

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: @type: updated %title.
fa: @type: %title به‌روز شد.

en: @type: added %title.
fa: @type: %title اضافه شد.

en: Field settings
fa: تنظیمات فیلد

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: Message Content
fa: محتوای پیغام

en: Send Message
fa: ارسال پیام

en: @type %title has been created.
fa: @type %title ایجاد شد.

en: @type %title has been updated.
fa: @type %title به‌روز شد.

en: By @name on @date
fa: توسط @name در @date

en: By @name
fa: توسط @name

en: Contextual links
fa: پیوند‌های زمینه‌ای

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
fa[0]: آیا از حذف این مورد اطمینان دارید؟
fa[1]: آیا از حذف این موارد اطمینان دارید؟
