Message UI (8.x-1.0-beta3) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Email address
hi: ई-मेल पता

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Language
hi: भाषा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Message
hi: संदेश

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: View
hi: देखें

en: Create
hi: बनाएँ

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: @type: updated %title.
hi: @type: अद्यावत %title.

en: @type: added %title.
hi: @type: %title जोडा गया

en: @type %title has been created.
hi: @type %title बनाया गया

en: @type %title has been updated.
hi: @type %title अद्यतन किया गया
