Message UI (8.x-1.0-beta3) - en to hu translation catalogue (27 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Email address
hu: E-mail cím

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Language
hu: Nyelv

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Message
hu: Üzenet

en: Settings
hu: Beállítások

en: Update
hu: Frissítés

en: View
hu: Megtekintés

en: Create
hu: Létrehozás

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: @type: updated %title.
hu: @type: %title frissítve lett.

en: @type: added %title.
hu: @type: %title hozzáadva.

en: Field settings
hu: Mező beállításai

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: Notify
hu: Értesítés

en: Message Content
hu: Üzenet tartalma

en: Send Message
hu: Üzenet küldése

en: @type %title has been created.
hu: %title @type létrejött.

en: @type %title has been updated.
hu: %title @type frissítve lett.

en: Processed @current out of @total.
hu: @current / @total feldolgozva.

en: By @name on @date
hu: Szerző: @name (@date)

en: By @name
hu: Szerző: @name

en: Contextual links
hu: Szövegkörnyezeti hivatkozások

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
hu[0]: Biztosan törölhető ez az elem?
hu[1]: Biztosan törölhetőek ezek az elemek?

en: The aliased path to this content.
hu: Ennek a tartalomnak az álnevesített útvonala.
