Message UI (8.x-1.0-beta3) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Email address
id: Alamat email

en: Cancel
id: Batal

en: Language
id: Bahasa

en: Edit
id: Sunting

en: Message
id: Pesan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Update
id: Perbarui

en: View
id: Lihat

en: Create
id: Buat

en: Anonymous
id: Anonim

en: Add message
id: Tambahkan pesan

en: @type: updated %title.
id: @type: meng-update %title.

en: @type: added %title.
id: @type: menambahkan %title.

en: Field settings
id: Pengaturan data

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: @type %title has been created.
id: @type %title sudah dibuat.

en: @type %title has been updated.
id: @type %title sudah di-update.

en: By @name on @date
id: Berdasarkan @name pada @date

en: By @name
id: Berdasarkan @name

en: Contextual links
id: Tautan konstektual

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
id[0]: Anda yakin ingin menghapus item ini?
id[1]: Anda yakin ingin menghapus item-item ini?
