Message UI (8.x-1.0-beta3) - en to oc translation catalogue (22 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Email address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: Cancel
oc: Anullar

en: Language
oc: Lenga

en: Edit
oc: Modificar

en: Message
oc: Messatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Update
oc: Metre a jorn

en: View
oc: Veire

en: Create
oc: Crear

en: Anonymous
oc: Anonim

en: @type: updated %title.
oc: @type  : « %title » mes a jorn.

en: @type: added %title.
oc: @type  : « %title » apondut.

en: Field settings
oc: Paramètres del camp

en: Text to display
oc: Tèxte d'afichar

en: @type %title has been created.
oc: Lo contengut '%title', de tipe '@type', es estat creat.

en: @type %title has been updated.
oc: @type %title es estat actualizat.

en: By @name on @date
oc: Per @name lo @date

en: By @name
oc: Per @name

en: Contextual links
oc: Ligams contextuals

en: The aliased path to this content.
oc: L'alias de camin d'aqueste contengut.
