Message UI (8.x-1.0-beta4) - en to cs translation catalogue (25 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Email address
cs: E-mail

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Language
cs: Jazyk

en: Edit
cs: Upravit

en: Message
cs: Zpráva

en: Settings
cs: Nastavení

en: Update
cs: Aktualizovat

en: View
cs: Zobrazit

en: Create
cs: Vytvořit

en: Anonymous
cs: Anonym

en: @type: updated %title.
cs: @type: aktualizováno %title.

en: @type: added %title.
cs: @type: přidáno %title.

en: Field settings
cs: Nastavení pole

en: Text to display
cs: Text který se zobrazí

en: Notify
cs: Oznámení

en: Message Content
cs: Obsah zprávy

en: @type %title has been created.
cs: @type %title byl vytvořen.

en: @type %title has been updated.
cs: Aktualizován příspěvek %title (@type).

en: By @name on @date
cs: Uživatel @name dne @date

en: By @name
cs: Dle @name

en: Contextual links
cs: Kontextové odkazy

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
cs[0]: Opravdu chcete smazat tuto položku?
cs[1]: Opravdu chcete smazat tyto položky?

en: The aliased path to this content.
cs: Alias cesty k tomuto obsahu
