Message UI (8.x-1.0-beta4) - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Email address
ro: Adresă email

en: Cancel
ro: Anulare

en: Language
ro: Limba

en: Edit
ro: Editați

en: Message
ro: Mesaj

en: Settings
ro: Setări

en: Update
ro: Actualizare

en: View
ro: Afişează

en: Create
ro: Crează

en: Anonymous
ro: Anonim

en: @type: updated %title.
ro: @type: %title actualizat.

en: @type: added %title.
ro: @type: %title adăugat.

en: Field settings
ro: Opţiuni câmp

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: @type %title has been created.
ro: @type %title a fost creat.

en: @type %title has been updated.
ro: @type %title a fost actualizat.

en: By @name on @date
ro: De @name la @date

en: By @name
ro: De @name

en: Message template
ro: Șablon de mesaj

en: Contextual links
ro: Legături contextuale

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
ro[0]: Sunteți sigur că vreți să ștergeți acest element?
ro[1]: Sunteți sigur că vreți să ștergeți aceste elemente?

en: The aliased path to this content.
ro: Calea alias către acest conținut.
