MessageBird (8.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Type
it: Tipo

en: Disabled
it: Disattivato

en: Number
it: Numero

en: Message
it: Messaggio

en: Country
it: Paese

en: Required
it: Obbligatorio

en: Settings
it: Impostazioni

en: Not found
it: Non trovato

en: Recipients
it: Destinatari

en: Plain text
it: Testo semplice

en: Recipient
it: Destinatario

en: Optional
it: Opzionale

en: Installed
it: Installato

en: Country code
it: Prefisso internazionale

en: Send message
it: Invia messaggio

en: Tests
it: Test

en: Recent log messages
it: Messaggi di log recenti

en: This field stores a telephone number in the database.
it: Il campo memorizza un numero di telefono nel database.

en: Link using text: @title
it: Collegamento mediante il testo: @title

en: Telephone link
it: Collegamento telefonico
