MessageBird (8.x-1.0-beta2) - en to nl translation catalogue (24 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Number
nl: Getal

en: Message
nl: Bericht

en: Country
nl: Land

en: Required
nl: Verplicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Not found
nl: Niet gevonden

en: Recipients
nl: Ontvangers

en: Plain text
nl: Platte tekst

en: Recipient
nl: Ontvanger

en: Optional
nl: Optioneel

en: API key
nl: API-sleutel

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Country code
nl: Landcode

en: Lookup
nl: Raadplegen

en: Send message
nl: Bericht versturen

en: Debug mode
nl: Debug modus

en: Number format
nl: Nummerformaat

en: Custom title
nl: Aangepaste titel

en: Recent log messages
nl: Recente logberichten

en: This field stores a telephone number in the database.
nl: Dit veld slaat een telefoonnummer op in de database.

en: Link using text: @title
nl: Link met tekst: @title

en: Telephone link
nl: Telefoonnummer-link
