MessageBird (8.x-1.0-beta2) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: Body
de: Textkörper

en: Type
de: Typ

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Number
de: Zahl

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Country
de: Land

en: Required
de: Erforderlich

en: Settings
de: Einstellungen

en: Not found
de: Nicht gefunden

en: Recipients
de: Empfänger

en: Plain text
de: Klartext

en: Recipient
de: Empfänger

en: API key
de: API-Key

en: Installed
de: Installiert

en: Country code
de: Länderkennung

en: Lookup
de: nachschlagen

en: Send message
de: Nachricht senden

en: Debug mode
de: Debug-Modus

en: Number format
de: Zahlenformat

en: Originator
de: Urheber

en: Custom title
de: Eigener Titel

en: Recent log messages
de: Aktuelle Protokollnachrichten

en: This field stores a telephone number in the database.
de: Dieses Feld speichert eine Telefonnummer in der Datenbank.

en: Link using text: @title
de: Den Text @title für den Link benutzen

en: Telephone link
de: Telefonnummernlink
