MessageBird (8.x-1.0-beta2) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Number
fr: Nombre

en: Country
fr: Pays

en: Required
fr: Requis

en: Settings
fr: Paramètres

en: Not found
fr: Non trouvé

en: Recipients
fr: Destinataires

en: Plain text
fr: Texte brut

en: Recipient
fr: Destinataire

en: Optional
fr: Facultatif

en: API key
fr: Clé d'API

en: Installed
fr: Installé

en: Country code
fr: Code pays

en: Send message
fr: Envoyer le message

en: Debug mode
fr: Mode debug

en: Originator
fr: Initiateur

en: Custom title
fr: Titre personnalisé

en: Recent log messages
fr: Entrées récentes du journal

en: This field stores a telephone number in the database.
fr: Ce champ stocke un numéro de téléphone dans la base de données.

en: Link using text: @title
fr: Lier en utilisant le texte : @title

en: Telephone link
fr: Lien de téléphone
