Enhanced Status Messages (2.4.0) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Display settings
it: Impostazioni di visualizzazione

en: Error
it: Errore

en: Success
it: Riuscito

en: Warning
it: Avviso

en: User Interface
it: Interfaccia utente

en: Close
it: Chiudi

en: Info
it: Informazioni

en: Top left
it: In alto a sinistra

en: Top right
it: In alto a destra

en: Bottom right
it: In basso a destra

en: Bottom left
it: In basso a sinistra

en: Information
it: Informazioni

en: Top center
it: Centro in alto

en: Bottom center
it: Centro in basso
