Meta Entity (8.x-1.0-alpha1) - en to am translation catalogue (9 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Type
am: ዓይነት

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Edit
am: አርትእ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ
