Meta Entity (8.x-1.0-alpha1) - en to th translation catalogue (12 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Edit
th: แก้ไข

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: View
th: ดู

en: ID
th: ไอดี

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Created on
th: สอบเมื่อ

en: Machine-readable name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง
