Meta Entity (8.x-1.0-alpha2) - en to af translation catalogue (7 entries)

en: Title
af: Titel

en: Delete
af: Vee uit

en: Type
af: Tipe

en: Description
af: Beskrywing

en: Edit
af: Wysig

en: Save
af: Stoor

en: View
af: Wys
