Meta Entity (8.x-1.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (11 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Delete
oc: Suprimir

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Changed
oc: Modificat

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma
