Meta Entity (8.x-1.0) - en to da translation catalogue (10 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Description
da: Beskrivelse

en: Edit
da: Redigér

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: View
da: Vis

en: Changed
da: Ændret

en: Created on
da: Oprettet den

en: Machine-readable name
da: Internt navn
