Meta Entity (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (12 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: شناسه

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Created on
fa: ساخته شده در

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین
