Meta Entity (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Changed
it: Modificato

en: Created on
it: Creato il

en: Machine-readable name
it: Nome ad uso interno
