Meta Entity (8.x-1.1) - en to uk translation catalogue (11 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: View
uk: Перегляд

en: Changed
uk: Змінено

en: Created on
uk: Дата створення

en: Machine-readable name
uk: Машино-читабельна назва
