Meta Entity (8.x-1.2) - en to sv translation catalogue (11 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Type
sv: Typ

en: Description
sv: Beskrivning

en: Edit
sv: Redigera

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: View
sv: Visa

en: Changed
sv: Ändrad

en: Created on
sv: Skapad den

en: Machine-readable name
sv: Maskinläsbart namn
