Meta Entity (8.x-1.3) - en to gl translation catalogue (10 entries)

en: Title
gl: Título

en: Delete
gl: Borrar

en: Type
gl: Tipo

en: Description
gl: Descrición

en: Edit
gl: Editar

en: Label
gl: Etiqueta

en: Save
gl: Gardar

en: View
gl: Ver

en: Changed
gl: Cambiado

en: Machine-readable name
gl: Nome lexíbel pola máquina
