Meta Entity (8.x-1.4) - en to hr translation catalogue (9 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Delete
hr: Ukloni

en: Type
hr: Vrsta

en: Description
hr: Opis

en: Edit
hr: Uredi

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: View
hr: Pregled

en: Machine-readable name
hr: Stroju čitljiv naziv
