Meta Entity (8.x-1.4) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Eliminar

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: View
pt: Mostrar

en: Changed
pt: Alterado

en: Created on
pt: Criado em

en: Machine-readable name
pt: Nome de máquina
