Meta Entity (8.x-1.5) - en to nl translation catalogue (9 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: Save
nl: Opslaan

en: View
nl: Weergeven

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Created on
nl: Aangemaakt op

en: Machine-readable name
nl: Systeemnaam
