Meta Entity (8.x-1.4) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Type
de: Typ

en: Description
de: Beschreibung

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: View
de: Ansicht

en: Changed
de: Geändert

en: Created on
de: Erstellt am

en: Machine-readable name
de: Systemname

en: Target entity types
de: Zielentitätstypen
