Meta Pixel (Browser & Conversions API) (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Settings
fr: Paramètres

en: Note:
fr: Note :

en: Roles
fr: Rôles

en: Events
fr: Évènements

en: Visibility settings
fr: Paramètres de visibilité

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Page Visibility
fr: Visibilité des pages

en: User Roles
fr: rôles utilisateur

en: About
fr: À propos

en: Domains
fr: Domaines

en: User roles
fr: Rôles de l'utilisateur

en: Event Type
fr: Type de l'Évènement

en: Universal web tracking opt-out
fr: Refus global du suivi sur le web

en: Privacy settings
fr: Paramètres de confidentialité

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. An example path is %user-wildcard for every user page. %front is the front page.
fr: Spécifiez des pages en utilisant leurs chemins. Entrez un chemin par ligne. Le caractère '*' est un caractère de remplacement. Exemples de chemin : %user-wildcard pour chaque page utilisateur. %front est la page d'accueil.
