Meta Pixel (Browser & Conversions API) (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (18 entries)

en: Pages
uk: Сторінки

en: Settings
uk: Налаштування

en: Note:
uk: Примітка:

en: Roles
uk: Ролі

en: Events
uk: Події

en: Visibility settings
uk: Налаштування видимості

en: Features
uk: Властивості

en: User Roles
uk: Ролі користувачів

en: About
uk: Про модуль

en: Domains
uk: Домени

en: User roles
uk: Ролі користувача

en: Enable logging
uk: Вести журнал

en: Event Type
uk: Тип події

en: Universal web tracking opt-out
uk: Універсальна відмова від веб-відстеження

en: Access Token
uk: Токен доступу

en: Privacy settings
uk: Налаштування приватності

en: EU Cookie Compliance
uk: Відповідність ЄС щодо файлів cookie

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. An example path is %user-wildcard for every user page. %front is the front page.
uk: Вкажіть сторінки, використовуючи шляхи до них. Вводити по одному шляху на рядок. Позначка "*" є заміною будь-якого символа. Приклади шляхів: %user-wildcard — сторінка кожного з користувачів. %front — головна сторінка.
