Metis (VG Wort integration) (8.x-1.0-alpha6) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Title
pt: Título

en: Content
pt: Conteúdo

en: List
pt: Lista

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Redefinir

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Page
pt: Página

en: Desc
pt: Decrescente

en: General
pt: Geral

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Show
pt: Exibir

en: Default value
pt: Valor padrão

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal
