Multilanguage Form Display (8.x-1.0-beta4) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Language
it: Lingua

en: Edit
it: Modifica

en: Add
it: Aggiungi

en: n/a
it: n/d

en: Published
it: Pubblicato

en: Not published
it: Non pubblicato

en: Multilingual
it: Multilingue

en: Not translated
it: Non tradotto

en: Translation
it: Traduzione

en: About
it: Informazioni

en: outdated
it: non aggiornato

en: Source language
it: Lingua di origine

en: No translatable fields
it: Nessun campo traducibile

en: Translations of %label
it: Traduzioni di %label

en: <strong>@language_name (Original language)</strong>
it: <strong>@language_name (Lingua originale)</strong>
