Multilanguage Form Display (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Language
fr: Langue

en: Edit
fr: Modifier

en: Add
fr: Ajouter

en: Published
fr: Publié

en: Not published
fr: Non publié

en: Multilingual
fr: Multilingue

en: Not translated
fr: Non traduit

en: Translation
fr: Traduction

en: About
fr: À propos

en: outdated
fr: traduction périmée

en: Source language
fr: Langue d'origine

en: No translatable fields
fr: Aucun champ traduisible

en: Translations of %label
fr: Traductions de %label

en: <strong>@language_name (Original language)</strong>
fr: <strong>@language_name (Langue originelle)</strong>
