Micon - Icomoon.io Icon packages for Drupal (2.1.0-beta0) - en to ro translation catalogue (34 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Type
ro: Tip

en: Enabled
ro: Activat

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Image
ro: Imagine

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: Archive
ro: Arhivă

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Before
ro: Anterior

en: After
ro: După

en: Open link in new window
ro: Deschidere legătură în fereastră nouă

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: About
ro: Despre

en: - Select -
ro: -Selectaţi-

en: File to import not found.
ro: Fişierul pentru import nu a fost găsit.

en: Save and publish
ro: Salvare și publicare

en: Trim link text length
ro: Prescurtează lungimea textului legăturii

en: URL only
ro: Doar URL

en: Show URL as plain text
ro: Arată URL-ul ca text simplu

en: Add rel="nofollow" to links
ro: Adaugă rel="nofollow" la legături

en: Link text trimmed to @limit characters
ro: Textul legăturii a fost prescurtat la @limit caractere

en: Link text not trimmed
ro: Textul legăturii nu a fost prescurtat

en: Add rel="@rel"
ro: Adaugă rel="@rel"

en: Save and keep published
ro: Salvați și păstrați publicat

en: Save and unpublish
ro: Salvați și anulați publicarea

en: Placeholder for URL
ro: Înlocuitor pentru URL

en: Placeholder for link text
ro: Înlocuitor pentru textul legăturii

en: Save as unpublished
ro: Salvați ca nepublicat

en: Save and keep unpublished
ro: Salvați și păstrați nepublicat

en: Link format settings
ro: Setări pentru formatul legăturii

en: Filter by name or description
ro: Filtrați după nume sau descriere

en: There are no @label yet.
ro: Nu există @label încă.
