Micon - Icomoon.io Icon packages for Drupal (2.1.0-beta4) - en to tr translation catalogue (37 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Type
tr: Tip

en: Enabled
tr: Etkin

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Image
tr: Resim

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Archive
tr: Arşiv

en: Icon
tr: Simge

en: Before
tr: Önce

en: After
tr: Sonra

en: Open link in new window
tr: Bağlantıyı yeni sayfada aç

en: Link text
tr: Bağlantı metni

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Document
tr: Belge

en: Packages
tr: Paketler

en: Text only
tr: Sadece metin

en: About
tr: Hakkında

en: Icon only
tr: Sadece resim

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: File to import not found.
tr: Aktarılacak dosya bulunamadı.

en: Save and publish
tr: Kaydet ve yayımla

en: Trim link text length
tr: Bağlantı metni uzunluğunu kırp

en: URL only
tr: Yalnızca URL adresi

en: Show URL as plain text
tr: URL'yi düz metin olarak göster

en: Add rel="nofollow" to links
tr: Bağlantılara rel="nofollow" ekle

en: Link text trimmed to @limit characters
tr: Bağlantı metni, @limit karaktere kırpıldı

en: Link text not trimmed
tr: Bağlantı metni kırpılmadı

en: Add rel="@rel"
tr: rel="@rel" ekle

en: Save and keep published
tr: Kaydet ve yayımlanmış olarak tut.

en: Save and unpublish
tr: Kaydet ve yayından kaldır

en: Placeholder for URL
tr: URL adresinin yer tutucusu

en: Placeholder for link text
tr: Bağlantı metninin yer tutucusu

en: Save as unpublished
tr: Yayından kaldırılmış olarak kaydet

en: Save and keep unpublished
tr: Kaydet ve yayından kaldırılmış olarak sakla

en: There are no @label yet.
tr: Henüz @label yok.
