Micro Bibcite (8.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (23 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Action
tr: Eylem

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Updated
tr: Güncellenme

en: All
tr: Tümü

en: Page
tr: Sayfa

en: Authored by
tr: Yazan

en: Desc
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Reference
tr: Kaynak

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: About
tr: Hakkında

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Bulk update
tr: Toplu güncelleme

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
