Micro Bibcite (8.x-1.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (16 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Operations
hr: Operacije

en: Type
hr: Vrsta

en: Action
hr: Akcija

en: Reset
hr: Poništi

en: Import
hr: Uvezi

en: Updated
hr: Osvježeno

en: All
hr: Svi

en: Page
hr: Stranica

en: Authored by
hr: Autor

en: Desc
hr: Silazno

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Apply
hr: Primjeni

en: About
hr: Opis

en: Bulk update
hr: Skupno osvježenje

en: Asc
hr: Uzlazno
