Micro Node (8.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: All
fr: Tout

en: Site name
fr: Nom du site

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Sort by
fr: Trier par

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Changed
fr: Modifié

en: Apply
fr: Appliquer

en: Translation
fr: Traduction

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: Site settings
fr: Paramètres du site

en: Has new content
fr: Présente des contenus nouveaux

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Master
fr: Principal
