Micro node (8.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (29 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Action
ja: アクション

en: Reset
ja: リセット

en: Name
ja: 名前

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: Site name
ja: サイト名

en: Site
ja: サイト

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Changed
ja: 変更済

en: Apply
ja: 適用

en: Translation
ja: 翻訳

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: Site settings
ja: サイト設定

en: Has new content
ja: 新着コンテンツがある

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター
