Micro Node (8.x-1.0-alpha9) - en to vi translation catalogue (25 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Operations
vi: Thao tác

en: Content
vi: Nội dung

en: Action
vi: Thao tác

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: Name
vi: Tên

en: All
vi: Tất cả

en: Page
vi: Trang

en: Site name
vi: Tên website

en: Promoted to front page
vi: Đưa lên trang chủ

en: Authored by
vi: Tạo bởi

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: Authored on
vi: Viết lúc

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Translation
vi: Dịch thuật

en: Offset
vi: Độ dịch

en: About
vi: Giới thiệu

en: Site settings
vi: Thiết lập Site

en: Has new content
vi: Có nội dung mới

en: Items per page
vi: Số mục trên một trang

en: - All -
vi: - Tất cả -

en: Asc
vi: Tăng dần

en: Master
vi: Chính
