Micro Path (8.x-1.0-alpha3) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Save configuration
de: Konfiguration speichern

en: Delete
de: Löschen

en: Language
de: Sprache

en: Label
de: Beschriftung

en: Node
de: Beitrag

en: Conditions
de: Bedingungen

en: Maximum alias length
de: Maximallänge eines Aliases

en: Pattern
de: Muster

en: Source
de: Quelle

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
de: Der automatisch erzeugte Alias  %original_alias kollidiert mit einem bestehenden, der Alias wurde geändert auf  %alias.

en: Bundle
de: Subtyp

en: Path pattern
de: Pfadmuster

en: Pattern type
de: Art des Musters

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length.
de: Maximallänge der zu generierenden Aliasse. 100 ist die empfohlene Länge. @max ist die maximal mögliche Länge.

en: The %element-title is using the following invalid characters: @invalid-characters.
de: %element-title verwendet folgende ungültige Zeichen: @invalid-characters.

en: The %element-title doesn't allow the patterns ending with whitespace.
de: %element-title erlaubt keine Pfadangaben, die mit einem Leerzeichen enden.

en: Are you sure you want to delete entity %id?
de: Möchten Sie die Entität %id wirklich löschen?
