Micro Path (8.x-1.0-alpha4) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Delete
id: Hapus

en: Language
id: Bahasa

en: Conditions
id: Kondisi

en: Maximum alias length
id: Panjang alias maksimal

en: Pattern
id: Pola

en: Source
id: Sumber

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
id: Pembuatan alias otomatis %original_alias berkonflik dengan alias yang sudah ada. Alias diubah ke %alias.

en: Bundle
id: Bundel

en: Path pattern
id: Pola jalur

en: Pattern type
id: Jenis pola

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length.
id: Panjang maksimum alias yang akan dibuat. 100 adalah panjang yang disarankan. @max adalah panjang maksimum yang memungkinkan.

en: The %element-title is using the following invalid characters: @invalid-characters.
id: %element-title menggunakan karakter yang tidak valid berikut ini: @invalid-characters.

en: The %element-title doesn't allow the patterns ending with whitespace.
id: %element-title tidak mengizinkan pola yang diakhiri dengan spasi.
