Micro Path (8.x-1.0-alpha5) - en to sv translation catalogue (17 entries)

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: Delete
sv: Radera

en: Language
sv: Språk

en: Label
sv: Etikett

en: Node
sv: Nod

en: Conditions
sv: Villkor

en: Maximum alias length
sv: Längsta längd för alias

en: Pattern
sv: Mönster

en: Source
sv: Källa

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
sv: Det automatiskt genererade aliaset %original_alias hamnade i konflikt med ett existerande alias. Alias ändrades till %alias.

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Path pattern
sv: Mönster för sökväg

en: Micro
sv: Mikro

en: Pattern type
sv: Typ av mönster

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length.
sv: Längsta längd att generera alias för. 100 är den rekommenderade längden. @max är den längsta möjliga längden.

en: The %element-title is using the following invalid characters: @invalid-characters.
sv: %element-title använder följande ogiltiga tecken: @invalid-characters.

en: The %element-title doesn't allow the patterns ending with whitespace.
sv: %element-title tillåter inte mönstren som slutar med blanksteg.
