Micro Site (8.x-1.0-alpha10) - en to hu translation catalogue (80 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: List
hu: Lista

en: Description
hu: Leírás

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: None
hu: Nincs

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: View
hu: Megtekintés

en: URL
hu: Webcím

en: Node type
hu: Tartalomtípus

en: Menu
hu: Menü

en: ID
hu: Azonosító

en: Email
hu: E-mail

en: Created
hu: Létrehozva

en: Open link in new window
hu: A hivatkozás megnyitása új ablakban

en: Logo
hu: Logó

en: Node types
hu: Tartalomtípusok

en: Site
hu: Webhely

en: Url
hu: Webcím

en: Published
hu: Közzétéve

en: Revisions
hu: Változatok

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Global settings
hu: Általános beállítások

en: Domain
hu: Domén

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Site ID
hu: Webhelyazonosító

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: published
hu: közzétett

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Revisions for %title
hu: %title változatai

en: Revision
hu: Változat

en: Changed
hu: Módosítva

en: Not published
hu: Rejtett

en: Assets
hu: Eszközök

en: Revision of %title from %date
hu: %title %date dátumú változata

en: not published
hu: rejtett

en: Slogan
hu: Jelmondat

en: Sites
hu: Webhelyek

en: Not configured
hu: Nincs beállítva

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan visszaállítható?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan törölhető?

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Data
hu: Adat

en: No name
hu: Nincs név

en: About
hu: Leírás

en: Sort direction
hu: Rendezés iránya

en: Created on
hu: Létrehozva

en: Delete all revisions
hu: Összes korábbi változat törlése

en: By @name on @date
hu: Szerző: @name (@date)

en: By @name
hu: Szerző: @name

en: Copy of the revision from %date.
hu: %date napon készült változat másolata.

en: Configured
hu: Konfigurált

en: Current revision
hu: Aktuális változat

en: Not restricted
hu: Nem korlátozott

en: Login page
hu: Bejelentkezési oldal

en: URL (brief)
hu: Webcím (rövid)

en: Last saved
hu: Utoljára mentve

en: Not saved yet
hu: Nem volt még mentve

en: Site header
hu: Webhely fejléce

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: Revision translation affected
hu: Változat fordítása érintve

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
hu: Azt jelöli, hogy a fordítás utolsó módosítása a jelenlegi változathoz tartozik.

en: @date by @username
hu: @date időpontban @username által

en: @langname revisions for %title
hu: %title @langname nyelvű változatai

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
hu: Biztosan vissza legyen állítva @language fordítás a %revision-date időpontban használt változatra?

en: Revert content shared among translations
hu: Fordítások között megosztott tartalom visszaállítása

en: Site type
hu: Webhely típus

en: Authored on @date
hu: Beküldés ideje @date

en: This text will be displayed on the <em>Add new site</em> page.
hu: Ez a szöveg fog megjelenni a <em>Új webhely hozzáadása</em> oldalon.
