Micro Site (8.x-1.0-alpha10) - en to uk translation catalogue (82 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: List
uk: Список

en: Description
uk: Опис

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Overview
uk: Огляд

en: Edit
uk: Редагувати

en: None
uk: Немає

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: View
uk: Перегляд

en: URL
uk: URL-адреса

en: Node type
uk: Тип матеріалу

en: Menu
uk: Меню

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Created
uk: Створено

en: Open link in new window
uk: Відкривати посилання у новому вікні

en: Logo
uk: Логотип

en: Node types
uk: Типи матеріалів

en: Site
uk: Сайт

en: Published
uk: Опубліковано

en: Revisions
uk: Редакції

en: Vocabulary
uk: Словник

en: Global settings
uk: Глобальні налаштування

en: Domain
uk: Домен

en: Owner
uk: Власник

en: Site ID
uk: Ідентифікатор сайту

en: Ascending
uk: Зростання

en: Descending
uk: Спадання

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: published
uk: опубліковано

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: Revert
uk: Відновити

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: Changed
uk: Змінено

en: Not published
uk: Не опубліковано

en: Assets
uk: Ресурси

en: Revision of %title from %date
uk: Редакція матеріалу %title від %date

en: not published
uk: не опубліковано

en: Site URL
uk: Адреса сайту

en: Slogan
uk: Гасло

en: Sites
uk: Сайти

en: Not configured
uk: Не налаштовано

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до редакції за %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити редакцію від %revision-date?

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Data
uk: Дані

en: No name
uk: Без імені

en: Favicon
uk: Іконка favicon

en: About
uk: Про модуль

en: Sort direction
uk: Напрям впорядкування

en: Registered
uk: Зареєстрований

en: Add Site
uk: Додати сайт

en: Created on
uk: Дата створення

en: Delete all revisions
uk: Видалення всіх редакцій

en: By @name on @date
uk: @name, @date

en: By @name
uk: @name

en: Copy of the revision from %date.
uk: Копія редакції від %date.

en: Configured
uk: Налаштовано

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: Not restricted
uk: Без обмежень

en: Login page
uk: Сторінка входу

en: URL (brief)
uk: URL (короткий)

en: Last saved
uk: Остання зміна

en: Not saved yet
uk: Ще не збережено

en: Site header
uk: Верхній колонтитул сайту

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Revision translation affected
uk: Редакція, на яку вплинув переклад

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
uk: Вказує, що останнє редагування перекладу належить до поточної редакції.

en: @date by @username
uk: @date від @username

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: @langname revisions for %title
uk: Редакції @langname для матеріалу %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до перекладі на мову @language у редакції за %revision-date?

en: Revert content shared among translations
uk: Повернути матеріал, котрий існує в перекладах

en: A serialized array of additional data.
uk: Серіалізований масив додаткових даних.

en: Authored on @date
uk: Створено @date
