Micro Site (8.x-1.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (55 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: Description
ar: الوصف

en: Edit
ar: تحرير

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: Node type
ar: نوع العقدة

en: Menu
ar: القائمة

en: ID
ar: المعرف ID

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Created
ar: الإنشاء

en: Open link in new window
ar: افتح الرابط في نافذة جديدة

en: Logo
ar: الشعار

en: Node types
ar: أنواع العقد

en: Site
ar: موقع

en: Url
ar: المسار

en: Published
ar: منشور

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Global settings
ar: إعدادات عامة

en: Domain
ar: النطاق

en: Owner
ar: المالك

en: Ascending
ar: تصاعديا

en: Descending
ar: تنازليا

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Revert
ar: استرجع

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Not published
ar: لم ينشر

en: Revision of %title from %date
ar: نسخة %date من %title

en: Slogan
ar: الشعار

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: No name
ar: لا يوجد اسم

en: Favicon
ar: أيقونة الموقع

en: About
ar: حول

en: Sort direction
ar: اتجاه الترتيب

en: Delete all revisions
ar: حذف كافة المراجعات

en: By @name on @date
ar: من @name بتاريخ  @date

en: By @name
ar: من %name

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: Not restricted
ar: غير مقيد

en: Login page
ar: صفحة الدخول

en: URL (brief)
ar: عنوان الرابط (قصير) URL

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ar: يشير إلى أن التحرير الأخير للترجمة من مراجعة جديدة
