Micro Site (8.x-1.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (70 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: List
nl: Lijst

en: Description
nl: Beschrijving

en: Overview
nl: Overzicht

en: Edit
nl: Bewerken

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: Node type
nl: Node-type

en: Email
nl: E-mail

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Open link in new window
nl: Link in nieuw venster openen

en: Node types
nl: Node-types

en: Site
nl: Website

en: Url
nl: URL

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Revisions
nl: Revisies

en: Vocabulary
nl: Woordenlijst

en: Global settings
nl: Algemene instellingen

en: Domain
nl: Domein

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Site ID
nl: Site-ID

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Descending
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: published
nl: gepubliceerd

en: Create new revision
nl: Nieuwe revisie aanmaken

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Revisions for %title
nl: Revisies van %title

en: Revision
nl: Revisie

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Not published
nl: Niet gepubliceerd

en: Assets
nl: Bedrijfsmiddelen

en: Revision of %title from %date
nl: Revisie van %title van %date

en: not published
nl: niet gepubliceerd

en: Not configured
nl: Niet geconfigureerd

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wil terugzetten?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wilt verwijderen?

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Data
nl: Gegevens

en: No name
nl: Geen naam

en: About
nl: Over

en: Sort direction
nl: Sorteerrichting

en: Registered
nl: Ingeschreven

en: Created on
nl: Aangemaakt op

en: Delete all revisions
nl: Alle revisies verwijderen

en: By @name on @date
nl: Door @name op @date

en: By @name
nl: Door @name

en: Copy of the revision from %date.
nl: Kopie van de revisie van %date.

en: Configured
nl: Geconfigureerd

en: Current revision
nl: Huidige revisie

en: Not restricted
nl: Geen beperking

en: Login page
nl: Inlogpagina

en: URL (brief)
nl: URL (kort)

en: Last saved
nl: Laatst opgeslagen

en: Not saved yet
nl: Nog niet opgeslagen

en: Site header
nl: Site kop

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: Revision translation affected
nl: Revisie beïnvloed door vertaling

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
nl: Geeft aan of de laatste wijziging van een vertaling bij de huidige revisie hoort.

en: @date by @username
nl: @date door @username

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: @langname revisions for %title
nl: @langname revisies voor %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de vertaling in het @language wilt terugzetten naar de versie van %revision-date?

en: Revert content shared among translations
nl: Inhoud terugzetten die gedeeld wordt tussen vertalingen

en: A serialized array of additional data.
nl: Een geserialiseerde reeks van aanvullende gegevens.

en: Authored on @date
nl: Aangemaakt op @date
