Micro Site (8.x-1.0-alpha3) - en to pl translation catalogue (67 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Type
pl: Typ

en: List
pl: Lista

en: Description
pl: Opis

en: Overview
pl: Przegląd

en: Edit
pl: Edytuj

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: View
pl: Widok

en: Node type
pl: Typ zawartości

en: Created
pl: Utworzono

en: Open link in new window
pl: Otwórz odnośnik w nowym oknie

en: Node types
pl: Rodzaje zawartości

en: Site
pl: Witryna

en: Url
pl: URL

en: Published
pl: Opublikowane

en: Revisions
pl: Wersje

en: Vocabulary
pl: Słownik

en: Global settings
pl: Ustawienia globalne

en: Domain
pl: Domena

en: Owner
pl: Właściciel

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: published
pl: opublikowany

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: Revert
pl: Przywróć

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: Revision
pl: Wersja

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Not published
pl: Nie do publikacji

en: Assets
pl: Zasoby

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja %title z dnia %date

en: not published
pl: nieopublikowany

en: Site URL
pl: URL strony

en: Not configured
pl: Nieskonfigurowane

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję z dnia %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: No name
pl: Brak nazwy

en: About
pl: O stronie

en: Sort direction
pl: Kierunek sortowania

en: Created on
pl: Utworzono

en: Micro
pl: Mikro

en: Delete all revisions
pl: Usuń wszystkie wersje

en: By @name on @date
pl: Przez @name w @date

en: By @name
pl: Przez @name

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: Configured
pl: Skonfigurowane

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en: Not restricted
pl: Bez ograniczeń

en: Login page
pl: Strona logowania

en: URL (brief)
pl: URL (opis)

en: Last saved
pl: Ostatnio zapisano

en: Not saved yet
pl: Jeszcze nie zapisano

en: Site header
pl: Nagłówek strony

en: Revision translation affected
pl: Tłumaczenie wersji

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pl: Informuje czy ostatnia edycja tłumaczenia należy do bieżącej wersji.

en: @date by @username
pl: @date przez @username

en: @langname revisions for %title
pl: Wersje %title w języku @langname

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję tłumaczenia na język @language z dnia %revision-date?

en: Revert content shared among translations
pl: Przywróć zawartość dzieloną między tłumaczeniami

en: Authored on @date
pl: Dodane w dniu @date
