Micro Site (8.x-1.0-alpha5) - en to fa translation catalogue (59 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: فهرست

en: Description
fa: شرح

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Edit
fa: ویرایش

en: None
fa: هیچ

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: Node type
fa: نوع گره

en: Menu
fa: منو

en: ID
fa: شناسه

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Open link in new window
fa: بازکردن پیوند در ینجره جدید

en: Logo
fa: آرم

en: Node types
fa: انواع گره

en: Site
fa: سایت

en: Url
fa: نشانی

en: Published
fa: منتشر شده

en: Revisions
fa: بازبینی‌ها

en: Vocabulary
fa: واژگان

en: Global settings
fa: تنظیمات سراسری

en: Domain
fa: دامنه

en: Owner
fa: مالک

en: Ascending
fa: صعودی

en: Descending
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: published
fa: منتشرشده

en: Create new revision
fa: ایجاد بازبینی جدید

en: Revert
fa: بازگشت

en: Revisions for %title
fa: بازبینی‌های %title

en: Revision
fa: بازبینی

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Not published
fa: منتشر نشده

en: Revision of %title from %date
fa: بازبینی %title از %date

en: not published
fa: منتشر نشده

en: Slogan
fa: شعار

en: Not configured
fa: پیکربندی نشده

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به بازبینی %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا از حذف بازبینی مربوط به تاریخ %revision-date اطمینان دارید؟

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Data
fa: داده

en: No name
fa: بدون نام

en: About
fa: درباره

en: Sort direction
fa: جهت مرتب سازی

en: Created on
fa: ساخته شده در

en: By @name on @date
fa: توسط @name در @date

en: By @name
fa: توسط @name

en: Copy of the revision from %date.
fa: کپی نسخه %date

en: Not restricted
fa: محدود نشده

en: Login page
fa: صفحه ورود

en: URL (brief)
fa: URL (مختصر)
